Zajímavosti Bali

ULUWATU

Chrám Pura Luhur Uluwatu leží na poloostrově Bukit a je to jedno z nejkrásnějších a nejposvátnějších míst na Bali. Chrám z 11. století je postaven přímo na skále ve výšce 70 m nad oceánem a stal se jedním z nejnezapomenutelnějších míst na Bali. Dnes je chrámzasvěcen duchům oceánů a moří. Každoročně se sem sjíždějí během svátku Galungan celé rodiny, aby jim vyjádřily svou úctu. Milovníky surfingu řadí perfektní vlny Uluwatu mezi jedny z nejlepších na celém světě. Nad útesem se nacházejí bary a kavárničky, ze kterých můžete sledovat profíky ve vodě a nebo jeden z nejhezčích západů slunce Bali nad Indickým oceánem.

UBUD

Ubud je centrem kulturního dění ve středu ostrova Bali. Jedná se o místo klidu, relaxace a meditací, které je obklopeno nádhernými rýžovými políčky. Naleznete zde mnoho chrámů, galerií a malých řemeslných dílen. Ubud by rozhodně neměl chybět v itineráři Vaší návštěvy Bali. Ubud je znám díky svému duchovně-kulturnímu prostředí a okolní přírodou, proto se stal dokonalým místem pro jogíny a lidé z celého světa sem přijíždějí na kurzy.

BALI A PLÁŽE

Balijské pláže lákají návštěvníky především svou krásou, délkou a průzračnou vodou. Každá pláž na Bali má své kouzlo a nabízí něco jiného. Východ Bali je perfektním výchozím bodem za potápěním, na poloostrově Bukit za surfováním a na jihozápadě ostrova za rušným plážovým životem, který najdete především v Kutě.

SEVERNÍ BALI

Severní Bali je oblast s nejzachovalejší kulturou ostrova a mnoho vesnic si zde stále udržuje tradiční způsob života. Ve srovnání s jihem má severní část Bali poměrně drsnou krajinu, která se svažuje k plážím s černým pískem omývaným Balijským mořem. Díky tomu jsou severní města mnohem méně dotčená turistickým ruchem. Máte možnost zde vidět sopky, pláže s černým pískem, rýžová pole, plantáže s hřebíčkem a také si zde skvěle zapotápíte.

NUSA LEMBONGAN

Na ostrov Nusa Lembongan se budete cítit jako v ráji, protože je to perfektní zastávka během dovolené na Bali. Na ostrově jsou panenské pláže a mnohem méně turistů než na ostatních ostrovech. Ostrov je obklopen tyrkysově zbarvenou vodou nabízí výborné podmínky na potápění a jiné vodní sporty. Během potápění nebo šnorchlování můžete vidět bohatý a velice barevný podmořský svět, kromě toho zahlédnete i velké plantáže s mořskými řasami.

GILI OSTROVY

Ostrovy Gili jsou perfektním místem pro zamilované a zároveň si na své přijdou i milovníci bujarého nočního života. Ostrovy jsou obklopeny korálovým útesem a díky tomu nabízejí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Ráno se budete probouzet s výhledem na východ slunce za sopkou Gunung Rinjani na Lomboku a večer můžete obdivovat západ slunce za horou Batur Agung na Bali. Tato destinace by neměla chybět ve Vašem itineráři dovolené v Indonésii. Zajímavostí je, že je zde zcela zakázán provoz aut a motocyklů, jezdí se tu na kolech nebo v koňských povozech.

CEREMONIE A TANEC

Kulturní ceremonie a obřady na Bali přispívají významnou mírou k exotičnosti ostrova. Pro cizince jsou často až kýčovité, ale zároveň skutečně a unikátní. Rozhodně stojí za to, je vidět a skrze ně lépe pochopíte život místních. Tanec odráží životní styl Balijců a jejích hluboké spojení s hinduismem.

BALIJSKÁ KUCHYNĚ

Balijská gastronomie je ovlivněna mnoha kulturami, které v minulosti na ostrově sídlily. Balijci si něco málo vzali z čínské, holandské, indické a také evropské kuchyně. Ochutnat místní speciality budete mít šanci na mnoha místech – od malých bister (tzv warungy) až po luxusní restaurace.