Letiště Denpasar

Lokalita letiště na Bali je 13 km od hlavního města Denpasar, přesný název letiště je Denpasar Bali Ngurah Rai (DPS).

Poloha letiště na Bali je velmi výhodná a kolem něj se nachází hlavní turistická střediska — Kuta, Jimbaran Bay nebo Sanur.

UŽITEČNÉ RADY - LETIŠTĚ BALI

V okolí pásu s kufry se vždy nacházejí nosiči, kteří se zpravidla velmi rychle chopí Vašeho zavazadla a nabídnou Vám pomoc. Pokud chcete jejich služeb využít, je Vaší povinností jim zaplatit nejméně IDR 10 000 (v přepočtu cca 20 Kč) za kufr. Pokud ale jejich služeb využít nechcete, tak jim to slušně naznačte nebo je prostě ignorujte. Na letišti najdete několik směnáren. Nicméně kvůli nevýhodnému kurzu Vám doporučujeme si vybrat hotovost z některého z bankomatů v příletové hale.

Na letišti v Denpasaru najdete několik Duty Free obchodů, které nabízejí mimo jiné i alkohol a balijské dárkové předměty. Během své dovolené budete mít mnoho příležitostí pořídit dárky z většího výběru a s lepší kvalitou.

Pokud se chcete před další cestou osvěžit, je na letišti možnost využít sprchu vedle odletové části terminálu.

PŘÍLETOVÁ A ODLETOVÁ TAXA

Příletová a odletová taxta na mezistátních a vnitrostátních letech byla zrušena, tedy nemusíte se obávat, že budete platit neco navíc.

VÍZA

Od 10.6.2015 platí pro občany České republiky zrušená vstupní víza při pobytu v Indonésii do 30-i dnů. Pokud plánujete delší cestu do Indonésie, existuje ještě vízum na 60 dní. O tento typ víza je zapotřebí zažádat předem na Velvyslanectví Indonésie v Praze.

TRANSFER DO HOTELU

Abyste nedošlo k nepříjemné situaci s cestou z letiště do hotelu, doporučujeme ještě před samotným odletem z České republiky domluvit transfer z letiště na hotel. Rádi Vám zajistíme klidný a bezpečný transfer bez nutnosti smlouvání.

Pokud ale transfer zajištěný nemáte, můžete využít službu taxi. Taxi služba má stánek vpravo od východu příletové haly. Suma je předem daná a to podle konečné adresy. Nicméně počítejte s tím, že je vyšší než dvojnásobná cena nebo dohadování se s taxikáři.

Balijci jsou mistři smlouvání a to s nimi trvá poměrně dlouho. Pokud na to nebudete připraveni, může Vám to zkazit první dojem z Bali a ve finále zaplatíte daleko vyšší cenu.